Obuzki Wiara i Światło

Forum wspólnoty Obuzki z Krzeszowic

Ogłoszenie

Serdecznie witam na nowym forum wspólnoty Obuzki.
Zapraszam do owocnego dopisywania się.
Forum jest nowe i pewnie jeszcze wiele w nim brakuje ale mam nadzieję, że Wam się spodoba i przyda do wspólnych dyskusji ;)
Pozdrawiam
Siekiera

#1 2009-11-26 13:00:24

gunia150

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-28
Posty: 11
Punktów :   

Andrzejki & Mikołajki

Moje drogie paszczaki!
Wysłałam już łańcuszek, ale gdyby się okazało, że było jakieś spięcie i ktoś nie dostał wiadomości, postaram się nieco naświetlić sytuację na forum.
W tą sobotę odbędą się andrzejki wspólnotowe. Jak co roku wszyscy przebieramy się w postacie z bajki, czy inne dziwne stwory. Ponadto każdy paszczak, któremu został przydzielony muminek, przebiera też swojego podopiecznego. Nie dostałam jeszcze potwierdzenia od wszystkich, więc proszę te osoby o pilny kontakt.
Dodatkowa wiadomość, której w łańcuszku nie było: Jeśli ktoś ma jakieś typowo andrzejkowe dekoracje:  świeczki, czarownice, magiczne kule ( xD) to proszę o wzięcie ich ze sobą, bo wszystko się przyda.
   Jeśli chodzi o mikołajki, zostały troszkę zmodyfikowane. Mianowicie losowanie, które ostatnio przeprowadziliśmy uważamy za nieważne i w tę sobotę przynosimy ze sobą 30zł. (tyle, ile wyniosłyby też normalne mikołajki) Zrobimy prezent zbiorowy dla całej wspólnoty. Dzieciaki dostaną słodycze, a za resztę zamówimy chustę klanzy. Jest ona dosyć droga, ale za to niesamowita. Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek o niej słyszał, ale jest ona bardzo trwała i można z nią przeprowadzić masę ciekawych zabaw. Pieniądze chciałabym dostać już w tą sobotę, bo chustę trzeba dopiero zamówić a do mikołajek zostało niewiele czasu.

Offline

 

#2 2009-11-27 16:09:42

Hannah

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-24
Posty: 38
Punktów :   

Re: Andrzejki & Mikołajki

Ja niestety nie dostałam żadnej wiadomości kto jest moim muminkiem na andrzejki. W sumie i tak nie dam rady przyjść jutro. Chciałabym powiedziec tylko odnosnie mikołajek coś. To, że nastąpiła zmiana planów mikołajek, dowiedziałam się dopiero wczoraj, a tak się składa że kupiłam juz prezent. Chciałabym również powiedzieć, że szkoda, że nikt się nie pyta o zdanie innych w czasie ustalania róznych takich rzeczy. Bo o ile wiem to wielu osobom nie pasuje wysokośc składki na mikołajki. Jesteśmy osobami nie pracującymi, nasi rodzice muszą nas utrzymywać, więc z kasą nam się nie przelewa. Niektóre osoby tez chcąc być na wspólnocie musza płacić na przejazd i na jedzenie jeśli są tak długo w Krzeszowicach. I to prawie 20 zł tygodniowo w sobotę jest już dość obciążające dla naszych rodziców. Chodzimy bezinteresownie na wspólnotę (co bardzo nas cieszy i nam się podoba) chcemy się dzielić sercem i pomagać. Ale chyba to, że poświęcamy swój czas i jakies tam wydatki na dojazd to chyba wystarczy. I nie jest konieczne żebyśmy musieli się na coś składać ciągle. Tzn. ja za mikołajkami jestem, ale za skromnymi.  Np. na oazie na którą uczęszczam, składamy się na mikołajki po 5 zł i wg. mnie to już jest dobrze. Ewentualnie jeszcze 10 zł. Ale 30 zł to trochę za dużo jak dla mnie. Jeszcze pomyślmy o Patii i Angelice- są siostrami i ich rodzice musza wydać 60 zł. Wybaczcie, za to. Nie mam absolutnie nic do Was, bardzo Was lubie, ale jest pare rzeczy które mi się nie podobają w organizacji. Mam nadzieje, że mi wybaczycie i spróbujemy jakos się dogadać:) Pozdrawiam.


" Kochać to oddać wszystko i oddać samą siebie "

"Pan umacnia kroki człowieka i w jego drodze ma upodobanie. A choćby upadł, to nie będzie leżał, bo rękę jego Pan podtrzymuje" Ps 37,23-24

Offline

 

#3 2009-11-27 16:29:33

*pati*

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 21
Punktów :   

Re: Andrzejki & Mikołajki

No to ja tez się wypowiem bo mam takie samo zdanie a nie chce żeby wyszło że tylko Ania tak uważa. Jak Tekila napisała moi rodzice muszą zapłacić aż 60 zł na te mikołajki. Wcześniej nic się nie odzywałam jak były jakieś zrzutki ale teraz zauważyłam że coraz większe są te nasze składki... Powinniśmy się postawić w sytuacji osób których nie stać na takie wydatki a oprócz tego muszą tracić tyle na dojazd do Krzeszowic.. Tak jak napisała Ania jesteśmy we wspólnocie dobrowolnie ale uważam, że nie jesteśmy jej sponsorami, najważniejsze jest to że dajemy dzieciakom swój czas i serce. Również smuci mnie fakt że nie było żadnej rozmowy na temat czy się zgadzamy jako wspólnota na takie mikołajki po prostu poszła informacja i tak musi być. Tworzymy wspólnotę i każdy z nas powinien mieć możliwość wypowiedzenia swojego zdania i każda opinia powinna być brana pod uwagę. Aha jeśli chodzi o tę chustę to może powinniśmy zapytać się rodziców czy się na to zgadzają a jeśli tak to może oni też nam troche pomogą finansowo nie wiem,... jak uważacie:) pozdrowionka mam nadzieje że nas zrozumiecie


"Ufność jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na znalezienie największego skarbu, jakim jest miłosierna miłość Boga.
Być wierzącym to znaczy bezgranicznie ufać Bogu."

Offline

 

#4 2009-11-27 20:23:39

Beata:)

Nowy użytkownik

8459948
Skąd: Sanka
Zarejestrowany: 2009-04-24
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Andrzejki & Mikołajki

Ja zgadzam się w pełni z dziewczynami . Uważam że mikołajki powinny być symboliczne . Wyciągam od rodziców co tydzień pieniądze na dojazd do Krzeszowic (na wspólnotę chodzę dobrowolnie) ,mam również mikołajki w szkole i jest mi już głupio prosić o coś więcej Ta chusta to naprawdę fajna rzecz ale może dało by się to jakoś inaczej załatwić, tak jak mówiła Pati:) Pozdrawiam wszystkich:)

Offline

 

#5 2009-11-28 02:45:40

Grażyna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-25
Posty: 17
Punktów :   

Re: Andrzejki & Mikołajki

Ok, to teraz ja

Co roku kupujemy na mikołajki prezenty za ok. 15 zł i co roku jest tak samo. Dlaczego informacja o tym, że dla kogoś jest to sporo pojawia się tydzień przed? Takie rzeczy trzeba sygnalizować wcześniej. Nie trzymajmy w sobie tego, co nam nie pasuje, bo to nie doprowadzi do zmian na lepsze, a przecież na takich nam wszystkim zależy.

Chusta jest faktycznie dość sporym wydatkiem dla nas wszystkich, może trzeba ten pomysł odłożyć na przyszły rok, pogadać z rodzicami muminków, ze sponsorami, ks. proboszczem, wygrać w familiadzie? Bardzo by się nam przydała, ale nie jest to rzecz, bez której przez najbliższy rok nie będziemy mogli oddychać.

Sprawy finansowe to sprawy we wspólnocie trudne. Oczywiście, najbardziej obciążone są osoby, które na spotkania dojeżdżają. Ale jeśli się składamy, to wszyscy po równo. Jest sporo tych składek. Ale wspólnota nie jest instytucją, która sama na siebie zarabia, a jak wszędzie, wydatków jest sporo. Pieniądze dostajemy od sponsorów, w tym roku ledwo wystarczyło ich na doprowadzenie obozu do końca, nie do końca mamy wpływ na to, ile pieniędzy dostajemy.

Żeby było nam lżej, można zrobić kilka rzeczy. Można znaleźć dodatkowych sponsorów. Można miesiąc czy dwa przed każdą większą planowaną imprezą przejść się do powiedzmy sklepów spożywczych i przekonać właścicieli, że jakieś ciastka czy coś chcą nam przekazać nieodpłatnie. Możemy wygrać w Familiadzie (swoją drogą, nie wiem, czemu jeszcze tego nie zrobiliśmy może zróbmy sobie taki prezent na Gwiazdkę ) bądź jakimkolwiek innym tego typu programie. Możemy stworzyć we wspólnocie sekcję odpowiedzialną za pozyskiwanie funduszy bądź darów. Swego czasu, jeśli dobrze kojarzę, funkcjonowała we wspólnocie miesięczna składka w wysokości ok 2 zł - na bieżące potrzeby i wtedy dodatkowych składek nie było. Możemy coś takiego wprowadzić. Możemy raz w miesiącu wszystkimi paszczakami iść rozdawać ulotki, a zarobione pieniądze przeznaczyć na wspólnotę. I możemy pewnie zrobić jeszcze mnóstwo rzeczy, które mi w chwili obecnej nie przychodzą do głowy. Tylko, żeby coś zrobić, musi ktoś się podjąć tego zadania. Nie mogą wszystkiego robić Gunia i Paweł. Myślę, że fajnie by było, żeby z czyjejkolwiek strony, obok słów krytyki (tej konstruktywnej, taka jest bardzo potrzebna) pojawiał się konkretny pomysł i deklaracja "W takim i takim stopniu mogę się tym zająć".

Składka jest tak naprawdę najprostszą formą pozyskania funduszy we wspólnocie. Jasne, że nie należy chadzać na łatwiznę. Ale popatrzcie, czy przy naszej obecnej ogólnej aktywności możemy porywać się na sprawy wielkie? Najpierw musimy coś zrobić z naszym entuzjazmem

A ogólnie to chyba by się nam paszczakowisko przydało
I tym optymistycznym akcentem kończę i życzę wszystkim dobrej nocy

Offline

 

#6 2009-11-29 19:19:34

tramwaj16

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Andrzejki & Mikołajki

Informacja z karty obiegowej...

Za tydzień Mikołajki. Wedle ustaleń kupujemy prezenty sobie nawzajem oraz przydzielonym Muminkom. Maszyna losująca wytypowała pary upominkowe, które podam poniżej. Kwota jest jak zwykle taka sama: prezent dla Muminka do 20 zł, a dla Paszczaka do 5 zł. Generalnie można modyfikować rozdział gotówki, a podane kwoty są górne i nieprzekaczalne! Jeśli ktoś ma problemy finansowe, to może sobie ograniczyć wydatek wedle możliwości. Byle tylko prezent miał jakiś sens i byle dla Paszczaka było to coś na pierwszą literę imienia. A oto wyniki losowania:
Stasia Basiura - Andżelika Ostachowska
Andrzej Mędrek - Beata Chmiel
Piotr Hojnacki - Bartek Remin
Asia Pudełek - Patrycja Ostachowska
Sylwek Chrzan - Kaśka Sekuła
Szymon Warzecha - Marcin Kluza
Iza Rapczewska - Grażyna Sławińska
Zbyszek Rapecki - Ania Kuć
Danusia Sekuła - Agnieszka Białas
Tomek Marszałek - Paweł Warzecha
Grześ Szumera - Marta Dąbkowska
Robert Bicz - Magda Mucha

Reklamacje przyjmuje Biuro Gier i Zakładów pod mumerem gg albo telefonu. Jakbyście zauważyli nieprawidłowości - MELDOWAĆ!!!


Bim Bim Bim...Drryn

Offline

 
"Wszyscy jesteśmy stworzeni z tego samego materiału - naszych marzeń."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.coshotel.pun.pl www.naszeswinkimorskie.pun.pl www.timik2.pun.pl www.galaktyczny-football.pun.pl www.realserwer.pun.pl